WEBINAR: Prawo wyrobów medycznych dla optyków.

Z przyjemnością zapraszamy państwa na kolejne szkolenie, tym razem w postaci webinaru. Spotkamy się z panią Katarzyną Kroner- radcą prawnym ,która od 10 lat zajmuje się prawem wyrobów medycznych, aby omówić jak zmiany w przepisach dot. wyrobów medycznych będą dotykały optyków i dystrybutorów oprawek.

W maju 2021 r. rozpoczęliśmy stosowanie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2017/745 dotyczącego wyrobów medycznych (MDR). Aby ułatwić stosowanie Rozporządzenia dnia 7 kwietnia 2022 r. uchwalona została Ustawa o wyrobach medycznych. W dniu 21 kwietnia 2023 roku wydano Rozporządzenie w sprawie reklamy wyrobów medycznych. Wszystkie te akty wprowadzają istotne zmiany w prawie wyrobów medycznych, nakładając na podmioty biorące udział w obrocie wyrobami nowe obowiązki.

Na spotkaniu będą Państwu przekazane informacje dotyczące nowych wymagań prawnych odnoszących się do wyrobów medycznych, jak również informacje o zmianach jakie czekają ten sektor wyrobów. W szczególności podczas spotkania:

§ omówimy obowiązki podmiotów biorących udział w obrocie, w tym obowiązki importerów i dystrybutorów wyrobów, w których rolę wchodzą optycy

§ omówimy wymagania dla dokumentów wyrobów,

§ wyjaśnimy regulacje dotyczące powiadamiania Prezesa Urzędu Rejestracji o wprowadzeniu wyrobów na rynek polski,

§ opowiemy o nowych przepisach odnoszących się do reklamy wyrobów medycznych,

§ poruszymy temat kar administracyjnych.

O prowadzącej;

Katarzyna Kroner. Jest radcą prawnym specjalizującym się w prawie wyrobów medycznych. Wyrobami medycznymi zajmuję się od ponad 10 lat. Pisze prawniczego bloga dotyczącego wyrobów medycznych http://wyrobymedyczneokiemtemidy.pl/. Prowadzi postępowania przed Prezesem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, przed sądami administracyjnymi oraz organami celnymi i skarbowymi. Regularnie prowadzi specjalistyczne webinaria, szkolenia i wykłady dotyczące tematyki branżowej, zarówno dla firm, jak i instytucji publicznych również dla wojska i szpitali.

👉Koszt szkolenia to 129 zl.

W celu zapisania się prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content