Za nami szkolenie pt. „Kompleksowa obsługa pacjenta anglojęzycznego w gabinecie (optycznym, okulistycznym,optometrycznym).”

18 maja 2019 w Gdańsku odbyło się szkolenie językowe pt. „Kompleksowa obsługa pacjenta anglojęzycznego w gabinecie (optycznym, okulistycznym, optometrycznym)”. Szkolenie, zorganizowane przez Pomorski Cech Optyków, skierowane było do specjalistów ochrony wzorku (okuliści, ortoptyści, optometryści), oraz do asystentów sprzedaży chcących wzbogacić swoją wiedzę w zakresie obsługi pacjenta anglojęzycznego. Zajęcia zostały przeprowadzone przez mgr Agatę Gryc – absolwentkę Neurolingwistyki i Neofilologii oraz Studiów Kształcenia Tłumaczy Specjalistycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Metodyki i Glottodydaktyki Nauczania Języka Drugiego Osób Dorosłych na Uniwersytecie Wrocławskim.

O czym była mowa? Między innymi o …
– objawach, jakie zgłaszają pacjenci (np. swelling, bad itching, follicular bumps, etc.);
– słownictwie specjalistycznym związanym z soczewkami kontaktowymi (fitting contact lenses, permeability, lubricity, wettability, etc.);
– słownictwie specjalistycznym związanym z soczewkami okularowymi (rodzaje korekcji okularowej, powłoki, itp.);
– chorobach oczu (Pterygium, AMD, POAG, Blepharitis, Chalazion, etc.);
– zaburzeniach widzenia obuocznego (selected);
– dokładny instruktaż „krok po kroku” w trakcie badania pacjenta w gabinecie.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujmy za udział. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych kursach i szkoleniach organizowanych przez Pomorski Cech Optyków!

Serdecznie dziękujemy również sponsorom! Firmom: Hoya, New Vision Optica, American Lens oraz dr. Krych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content